fbpx

Tee-ise mesilasvahast käsitööküünal

10.00 

Mesilasvahast küünalde meisterdamise komplekt 5 küünla valmistamiseks – mõõtu lõigatud kärjelehed ja puuvillane küünlataht.

100% Eesti mesilasvaha. Naturaalse mesilasvaha värvus varieerub erinevates kollastes, beežides või hallides toonides.

Laos

Tootekood: küünal11-1 Kategooria: Sildid: , ,

Kirjeldus

100% Eesti mesilasvaha. Algselt on värskelt toodetud mesilasvaha puhas valge. Kasutamise käigus omandab vaha värvuse, mis võib varieeruda helekollasest tumepruuni kuni mustani. Erinev värv vihjab ka tarusisesele tegevusele. Vaha kollased toonid pärinevad taruvaigust ja õietolmu värvidest. Vaha koosneb rohkem kui 300 koostisainest, mis võivad regiooniti erineda vastavalt mesilastele kättesaadavate korjetaimede erinevusele. Põlemisel eraldab ta mõnusat mesilasvaha lõhna ning on energeetilises mõttes kõige parem kodudele. Väidetavalt on mesilasvaha üks väheseid looduslikke kütuseid, mis põlemisel neutraliseerivad õhus tolmu, allergeenid, vingugaasi ja muud halvad lõhnad. Seega on tegemist loodusliku õhupuhastiga. Neid küünlaid on soovitatav põletada enne magama jäämist inimestel, kel on hingamisraskused (nt. astmaatikutel) Oma tervisest lugupidavad inimesed võiksid jälgida, millise küünla nad oma kodus põlema panevad. Eriti kui majas on ka lapsi või tundliku hingamisteedega inimesi.

Valmis küünalde pikkus on ca 10-12cm. Küünla põlemisaeg umbes 120 minutit. Põlemisaja pikendamiseks hoia valmis küünlalt enne süütamist külmikus.