Mesilasvahast käsitööküünal

2.50 

Küünlad on valmistatud 100% Eesti mesilasvahast käsitööna, küünaldele ei ole lisatud värvaineid. Naturaalse mesilasvaha värvus varieerub erinevates kollastes, beežides või hallides toonides.

Sobivad õdusa atmosfääri loomiseks ja muidugi kingituseks.

Laos

Tootekood: küünal11 Kategooria: Sildid: , ,

Kirjeldus

Küünlad on valmistatud 100% Eesti mesilasvahast käsitööna, küünaldele ei ole lisatud värvaineid. Mesilasvaha on täiesti naturaalne vaha. Mesilased hakkavad vaha eritama 3–5 päeva vanuselt ning lõpetavad korjemesilastena 18–20 päeva vanuselt. Vaha värvus oleneb lisandite (mesi, taruvaik, suir) sisaldusest. Algselt on värskelt toodetud mesilasvaha puhas valge. Kasutamise käigus omandab vaha värvuse, mis võib varieeruda helekollasest tumepruuni kuni mustani. Erinev värv vihjab ka tarusisesele tegevusele. Vaha kollased toonid pärinevad taruvaigust ja õietolmu värvidest. Vaha koosneb rohkem kui 300 koostisainest, mis võivad regiooniti erineda vastavalt mesilastele kättesaadavate korjetaimede erinevusele. Põlemisel eraldab ta mõnusat mesilasvaha lõhna ning on energeetilises mõttes kõige parem kodudele. Väidetavalt on mesilasvaha üks väheseid looduslikke kütuseid, mis põlemisel neutraliseerivad õhus tolmu, allergeenid, vingugaasi ja muud halvad lõhnad. Seega on tegemist loodusliku õhupuhastiga. Neid küünlaid on soovitatav põletada enne magama jäämist inimestel, kel on hingamisraskused (nt. astmaatikutel) Oma tervisest lugupidavad inimesed võiksid jälgida, millise küünla nad oma kodus põlema panevad. Eriti kui majas on ka lapsi või tundliku hingamisteedega inimesi.

Küünalde pikkus on ca 10-12cm. Eelneval kokkuleppel saab teha ka pikemaid. Küünla põlemisaeg ca 120 minutit. Põlemisaeg oleneb paljudest teguritest – näiteks kas küünalt on enne süütamist hoitud külmikus või milline on ümbritsev temperatuur.