fbpx

Tegevused

Siinsel lehel on välja toodud mõned õpitoad ja matkad mida on võimalik tellida Tallinnas, juhul kui õpitoa või tegevuse kirjelduses ei ole märgitud teisiti. Väljaspool Tallinna lisandub õpitoa hinnale üldjuhul transpordikulu. Kui õpituba soovitakse teha minu poolt renditud ruumides, võib hinnale lisanduda ruumide rent. Samuti on võimalik kokku leppida õpitoa maksumus olenemata osalejate arvust. Õpitoa läbiviijal on õigus korrigeerida hindu vastavalt materjali hindade muutusele.


1. Õpitoad:

“Viking knit” tehnikas käevõru valmistamise õpituba

Lihtsama käevõru valmistamiseks kulub umbes 1 – 1,5 tundi (keerukama valmistamine võtab aega 2-3 tundi). Selle ajaga valmistate käevõru oma kätega algusest lõpuni.  Õpitoa paketi hind on 70€ (kuni 5 inimest), alates 6 inimesest lisandub paketi hinnale 13€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale (vask, messing või roostevaba teras) ühe käevõru valmistamiseks. Võimalik on teha ka hõbedast, kuid ainult eelneval kokkuleppel ja ettemaksuga. Vastavalt eelnevale kokkuleppele on võimalik valmistada ka komplektina käevõru, kee, kõrvarõngad.
Õpitoast on võimalik soetada ka juba valmis käevõru. Õpituba on sobilik alates 10 eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Õpituppa mahub korraga kuni 20 inimest.

Vitssõle valmistamise õpituba

Lihtsama sõle valmistamiseks kulub umbes 40 minutit. Selle aja jooksul valmib oma kätega arheoloogilise leiu sarnane vitsssõlg. Õpitoa paketi hind on 60€ (kuni 7 inimest), alates 8 inimesest lisandub paketi hinnale 6€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale ühe sõle valmistamiseks. Õpituba sobilik alates 10 eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Õpituppa mahub korraga kuni 12 inimest. Seda õpituba on vajadusel võimalik läbi viia kahe juhendajaga, sellisel juhul saab osaleda korraga kuni 20 inimest. Eelneval kokkuleppel on seda õpituba võimalik teha ka kiirmeetodil, kus sõlg pannakse kokku juba valmis tehtud detailidest. Sellisel juhul lüheneb töötoa aeg 10 – 20 minutile. See on sobilik näiteks seminaridele vahepalaks.

Hoburaudsõle valmistamise õpituba

Lihtsama sõle valmistamiseks kulub umbes 40 minutit. Selle aja jooksul valmistate oma kätega arheoloogilise leiu sarnase hoburaudsõle. Õpitoa paketi hind on 60€ (kuni 7 inimest), alates 8 inimesest lisandub paketi hinnale 6€ inimesekohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale ühe sõle valmistamiseks. Õpituba sobilik alates 10 eluaastast. Õpituppa mahub korraga kuni 12 inimest. Seda õpituba on vajadusel võimalik läbi viia kahe juhendajaga, sellisel juhul saab osaleda korraga kuni 20 inimest. Eelneval kokkuleppel on seda õpituba võimalik teha ka kiirmeetodil, kus sõlg pannakse kokku juba valmis tehtud detailidest. Sellisel juhul lüheneb töötoa aeg 10 – 20 minutile. See on sobilik näiteks seminaridele vahepalaks.

Spiraalsõrmuse valmistamise õpituba

Lihtsama sõrmuse valmistamiseks kulub umbes 30 minutit. Selle aja jooksul valmistate oma kätega arheoloogilise leiuga sarnase spiraalsõrmuse. Õpitoa paketi hind on 50€ (kuni 8 inimest), alates 9 inimesest lisandub paketi hinnale 5€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale ühe sõrmuse valmistamiseks. Õpituba on sobilik alates 10 eluaastast,väiksemad vajavad vanemate abi. Õpituppa mahub korraga kuni 12 inimest. Õpituba on vajadusel võimalik läbi viia kahe juhendajaga, sellisel juhul saab osaleda korraga kuni 20 inimest. Eelneval kokkuleppel on seda õpituba võimalik teha ka kiirmeetodil, kus spiraalsõrmus keeratakse kokku juba valmis detailist. Sellisel juhul lüheneb töötoa aeg 10 – 20 minutile. See on sobilik näiteks seminaridele vahepalaks.

Sepistatud sõrmuse valmistamise õpituba

Sõrmuse valmistamiseks kulub umbes tund. Selle aja jooksul valmistate oma kätega arheoloogilise leiu sarnase sõrmuse. Õpitoa paketi hind on 70€ (kuni 6 inimest), alates 7 inimesest lisandub paketi hinnale 8€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale ühe sõrmuse valmistamiseks. Õpituba on sobilik alates 12 eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Õpituppa mahub korraga kuni 10 inimest.

Maosõrmuse või prossi valmistamise õpituba

Lihtsama sõrmuse või prossi valmistamiseks kulub umbes 1 – 1,5 tundi. Selle aja jooksul valmistate oma kätega sõrmuse või prossi. Õpitoa paketi hind on 80€ (kuni 6 inimest), alates 7 inimesest lisandub paketi hinnale 10€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale ühe sõrmuse või prossi valmistamiseks. Eelneval kokkuleppel võimalik teha ka kõrvarõngad. Õpituba on sobilik alates 10 eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Õpituppa mahub korraga kuni 20 inimest.

Spiraalidega käevõru valmistamise õpituba

Lihtsama käevõru valmistamiseks kulub umbes tund. Selle ajaga valmistate oma kätega  käevõru. Õpitoa paketi hind on 70€ (kuni 7 inimest), alates 8 inimesest lisandub paketi hinnale 10€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale (vask,messing või roostevaba teras) ühe käevõru valmistamiseks. Eelneval kokkuleppel on võimalik meisterdada ka komplektina käevõru, kõrvarõngad, kee.
Õpitoast on võimalik soetada ka juba valmis käevõru. Õpituba on sobilik alates 10 eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Õpituppa mahub korraga kuni 20 inimest.

Keerutatud traadist viikingiaegse käevõru valmistamise õpituba

Lihtsama käevõru valmistamiseks kulub umbes 1,5 tundi (keerukama valmistamine võtab aega 2-3 tundi). Selle ajaga valmistate oma kätega käevõru. Õpitoa paketi hind on 100€ (kuni 4 inimest), alates 5 inimesest lisandub paketihinnale 20€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale(vask, messing, roostevaba teras) ühe lihtsama käevõru valmistamiseks. Võimalik on teha hõbedast, kuid ainult eelneval kokkuleppel ja ettemaksuga. Õpitoast on võimalik soetada ka valmis käevõru. Õpituba on sobilik alates 12 eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Töötuppa mahub korraga kuni 10 inimest

Vaseliste õpituba

Vaselisi ehk siis pronksist spiraale kasutati läänemere ümbruses juba 1. aastatuhande esimeses pooles. Algselt ilmselt peamiselt ehetes, hiljem ka rõivaste kaunistamisel. Vaseliste puhul on tegemist väga vana tehnikaga. Õpitoas saab proovida kuidas on traadist spiraale keerata, kuidas teha paelu, meisterdada ripats või  pross.
Õpitoa paketi hind on 75€ (kuni 4 inimest), alates 5 inimesest lisandub paketi hinnale 10€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale ühe eseme meisterdamiseks. Õpituba on sobilik alates 7 eluaastast. Õpitoa kestus on alates 1 tunnist.

Ruunitalismani õpituba

Ruunimärke kasutati ammustel aegadel kirjatähtedena. Tänapäeval on ruunid kasutusel kui maagilised märgid, mida kasutatakse nii ennustamiseks ja elusaladustesse piilumiseks kui ka loitsimiseks, õnne ligitõmbamiseks ja kurja eemale peletamiseks. Õpitoa paketi hind on 50€ (kuni 10 inimest), iga lisanduv inimene 5 €. Õpitoa hind sisaldab ruunide tutvustamist, materjale omale ühe talismani meisterdamiseks (kivi, puit, nahk). Õpitoast on võimalik soetada lisaks omavalmistatud talismanile eraldi tasu eest valmis ruunikomplekte või talismane. Õpituba kestab umbes tunni.

Pesakastide meisterdamise õpituba.

Pesakaste võib paigaldada aastaringi. See, et linnud ei pesitse talvel, ei tähenda, et paigalinnud ei vajaks varjualust külma tuule eest või laoplatsi varude hoidmiseks. Uskuge mind, see saab olema tore pere- või sõpruskonna ettevõtmine linnukeste aitamiseks ning kui kõik kenasti läheb, siis kevadel ja suvel on teil rõõmsat avastamist, vaatlusi, omavahelisi arutlusi – mis, kes või kus. Pesakasti meisterdamise paketihind on 80€ (kuni 6 inimest), alates seitsmendast inimesest lisandub paketihinnale 12€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale pesakasti valmistamiseks. Õpituppa mahub kuni 30 inimest. Õpituba on sobilik alates 8 eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Õpituba kestab olenevalt grupi suurusest umbes 1 – 1,5 tundi.

Seda õpituba on võimalik teha koos metsaretke ja pesakastide paigaldusega metsa. Metsaretke on võimalik teha üle Eesti erinevates metsades eelneval kokkuleppel maaomanikuga. Eelistatud on muidugi RMK metsarajad. Retk koos pesakastide meisterdamise ja paigaldusega kestab alates 1,5 tunnist. Retke käigus uurime metsa ja otsime sobilikud kohad ning paigaldame pesakastid. Retke paketihind koos pesakasti meisterdamise ja paigaldamisega on 80€ (kuni 5 inimest) alates kuuendast inimesest lisandub paketihinnale 15€ inimese kohta. Retkele saab korraga kuni 30 inimest. Õpitoast saab lisatasu eest soetada koju komplekti metsalindude pesakasti tegemiseks hinnaga 8€ või kuldnokkade pesakasti jaoks 9€.

Kirivöö kudumise õpituba

Õpitoas tutvustatakse kirivöö mustrite “lugemist”, töövahendeid, materjalide valikut, räägitakse erinevatest kudumisvõimalustest, õpetatakse vöö ülesseadmist vööteljele ning labase koe ja mustri kudumist. Õpitoa kestvus on ca 2 x 4 – 5 tundi. Õpituppa on soovitatav kaasa võtta oma lõng, linane niit ja võimalusel kudumisteljed. Kui ülalmainitud võimalused puuduvad, on võimalik saada väikese tasu eest niiti ja lõnga juhendajalt. Samuti on võimalik juhendajalt saada rendile või osta kudumisteljed. Esimesel korral läheb aega vähemalt 4-5 tundi. Vöö kudumine võtab aega paarist nädalast kuni kuuni, oleneb kui usin on kuduja, kui raske vöö on võetud teha ja kui palju on kudujal aega. Teise kohtumise aeg lepitakse kokku esimese kohtumise lõpul. Omale meelepärast valmis vööd on võimalik ka ette tellida. Õpitoa paketi hind on 80€ (2 inimest), alates 3. inimesest 35€ inimese kohta (juhul kui osalejal on oma materjal ja kudumisteljed), kui materjal ja kudumisteljed juhendaja poolt siis on hind 70€ inimese kohta. Õpituppa mahub korraga 6 – 7 inimest.

Mängulaeva valmistamise õpituba

Lihtsama laeva valmistamiseks kulub umbes 30 – 40 minutit. Selle ajaga valmib puukoorest või puuklotsist kasutusvalmis mängulaev. Veekogu olemasolul saab testida meisterdatud laeva ujuvust ja soodsa pärituule puhul korraldada võidusõitu. Sellisel juhul pikeneb õpitoa aeg umbes tunnini. Õpitoa paketi hind on 50€ (kuni 7 inimest), alates 8. inimesest lisandub paketi hinnale 6€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale (puit, puukoor, paber) ühe laeva valmistamiseks. Õpituba on sobilik alates 8. eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Õpituppa mahub korraga 10– 15 inimest. NB! Õpituppa on soovitatav kaasa võtta terav tasku- või ehitusnuga.

Kiviheitemasina ehitamise õpituba

Heitemasin oli antiik- ja keskajal kasutatud piiramismasin, millega purustati kindlustusrajatisi ja heideti piiratavate kahjustamiseks kive, mädanevaid laibaosi, aga ka anumatesse suletud tuld, mesilasi, mürgiseid madusid jne. Õpitoas minnakse kõigepealt kogenud relvameistri saatel metsa, valitakse välja sobiv materjal ja valmistatakse see ette heitemasinate kokkupanekuks. Peale heitemasinate valmimist katsetatakse neid töös ja võetakse mõõtu kiviheitmises. Õpituba kestab olenevalt osalejate hulgast 1 – 1,5 tundi ja tehakse võimalusel meeskonnatööna (vähemalt 2 inimest meeskonnas) Õpitoa paketi hind on 60€ (kuni 8 inimest), alates 9. inimesest lisandub paketi hinnale 10€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale meeskonna poolt 1 heitemasina valmistamiseks. Kui meeskond soovib ehitada 2 heitemasinat siis lisandub paketi hinnale 5€ meeskonna kohta. Õpituba on sobilik alates 8. eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Õpitoas osalejal võiks endal kaasas olla terav nuga. Õpituppa mahub korraga kuni 20 inimest.

Relvameisterdamise õpituba

Osava relvasepa  juhendamisel saad õppida, kuidas endale valmistada muinassõdalase varustuse sarnane mänguvarustus. Kilp ja mõõk on korralikus lahingus hädavajalikud. Kui varustus valmis, proovitakse kohe selle vastupidavust lahingus. Selleks jagatakse meisterdajad kaheks malevaks, selgitatakse reeglid ning seejärel läheb lahinguks. Õpitoa paketi hind on 100€ (kuni 7 inimest), alates 8. inimesest lisandub paketi hinnale 12€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale kilbi ja mõõga valmistamiseks. Õpituba on sobilik alates 8. eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Kogu programmi pikkus on ligikaudu 1,5 – 2 tundi. Õpitoast on eraldi tasu eest võimalik endale soetada juba valmis varustust.

Küünalde valmistamise õpituba

Õpitoas saavad oma tervisest lugupidavad inimesed ise valmistada mesilasvahast küünla, mis on täiesti looduslik nii koostise kui lõhna poolest. Põlemisel eraldab küünal mõnusat mesilasvaha lõhna ning on energeetilises mõttes kodudele kõige parem. Väidetavalt on mesilasvaha üks väheseid looduslikke kütuseid, mis põlemisel neutraliseerib õhus tolmu, allergeene, vingugaasi ja muid halbu lõhnu. Seega on tegemist loodusliku õhupuhastiga, mis rahustab ja tasakaalustab oma imelise lõhnaga. Neid küünlaid on soovitatav põletada enne magamajäämist inimestel, kel on hingamisraskused (nt. astmaatikutel). Küünalt voolides saab kaks – ühes… ilusa oma kätega valmistatud küünla ja mee järgi lõhnavad siidised käed 😉 Õpitoa paketi hind on 60€ (kuni 7 inimest), alates 8 inimesest lisandub paketi hinnale 7€ inimese kohta. Hind sisaldab kõiki vajalikke materjale kahe ca 12 cm pikkuse küünla valmistamiseks. Õpituba on sobilik alates 8 eluaastast, väiksemad vajavad vanemate abi. Kogu programmi pikkus on ca 30 – 40 minutit. Eelneval kokkuleppel on seda õpituba võimalik teha ka kiirmeetodil, kus küünlad valmistatakse juba valmis tehtud detailidest. Sellisel juhul lüheneb töötoa aeg 10 – 15 minutile. See on sobilik näiteks seminaridele vahepalaks. Õpitoast on võimalik eraldi tasu eest soetada valmis küünlaid.


2. Matkad looduses:

Laternamatk Saula Siniallikatele

Matka käigus saab aimu kuidas inimesed liikusid pimedas siis kui veel taskulampe ei tuntud. Saula Siniallikad on kristallselge allikaveega kaunimaid allikaid Eestis. Allikate juurde viib metsarada läbi põlise kuusemetsa Pirita jõe kõrgel kaldaveerul. Saula Siniallikad asuvad ca 20 min jalutuskäigu kaugusel Viikingite Külast. Allikail on aastatuhandeid olnud kuulsus, et selle vesi on tervendav. Et see vesi aga tervendav oleks, peab allika külastaja teadma ja täitma teatud tingimusi. Matka käigus saab teada mis lugusid vestab vanarahvas allikate kohta, kuidas käitub allikavaim looduserüvetajatega, mismoodi tuleb looduses ja looduslikes pühapaikades käituda. Matka kestvus on ca 1 tund. Paketi hind on 80€(kuni 15 inimest), alates 16 inimesest lisandub paketi hinnale 6€ inimese kohta. Hind sisaldab teejuhi teenust, laternate renti. Matk on sobilik ka lastele.

Laternamatk koos piknikuga RMK Peraküla – Ähijärve matkaraja Saula –Tuhala lõigul

Matka käigus saab aimu kuidas inimesed liikusid pimedas siis kui veel taskulampe ei tuntud. Rada kulgeb läbi puutumatu ürgmetsa. Raja teevad põnevaks erinevad takistused nii puude kui vee näol mida muudel matkaradadel väga ei kohta. Peale mõnekilomeetrist matka on piknik Saula lõkkekohal kus on olemas kaetud lõkkease, katusealune laua ja pinkidega, kuivkäimla. Matka kestvus 2 – 3 tundi. Paketi hind on 100€ (kuni 10 inimest), alates 11 inimesest lisandub paketi hinnale 10€ inimese kohta. Grupi suurus kuni 20 inimest. Hind sisaldab teejuhi teenust, laternate renti, lõkke ettevalmistust, “metsatee” maitsmist. Matkalistel peab endil kaasas olema piknikuvarustus ja meelepärane söök-jook. Matkale on soovitatav jalga panna kõrgema säärega veekindlamad saapad või kummikud. Matk on sobilik ka lastele. Soovi korral on lisatasu eest võimalik peale matka nautida saunamõnusid läheduses olevas Viikingite külas(tuleb eelnevalt broneerida). Eelneval kokkuleppel võib matka läbi viia muudes kohtades üle Eesti

Laternamatk Pääsküla rabas.

Laternamatka käigus saab aimu kuidas vanarahvas liikus sel ajal kui veel taskulampe ei tuntud. Laternamatk Pääsküla rabas on algusega Kraavi tänava parklast. Matk kulgeb mööda loodusrada allikateni, sealt edasi vaatetornini. Vaatetorni juures väike peatus, soovijad saavad käia vaatetornis. Edasi kulgeme mööda loodusrada kuni esimese laudteeni. Sealt edasi mööda laudteed kuni loodusraja teeni ja sealt ringiga tagasi. Fotol rada märgitud punase joonega. Raja läbimiseks kulub umbes 1,5 tundi. Paketi hind on 30€ (kuni 5 inimest), alates 6 inimesest lisandub paketi hinnale 6€ inimese kohta. Grupi suurus kuni 20 inimest. Hind sisaldab teejuhi teenust, laternate renti. Matk on sobilik ka lastele.

Laternamatk Valgejärve loodusrajal.

Laternamatkal saab aimu kuidas liiguti ajal kui taskulampe ei tuntud. Matk algab Järveotsa järve kaldal asuvalt RMK puhkeplatsilt ja lõpeb samas kohas. Matka pikkus on 6,5 km. Valgejärve ääres saab veidi jalga puhata ja näha kuidas järvelupja endistel aegadel kasutati. Üle järve saab mööda laudteed kuni vaatetornini. Sealt edasi kulgeb rada mööda rabadevahelist teed, mille ääres asuvad allikad. Allikast saab pudelid täita puhta allikaveega ja jätkata matka Järveotsa järve poole. Matka pikkus umbes 2 tundi. Soovi korral on võimalik kasutada matkateel olevat tipi telki puhkamiseks ja “metsatee” maitsmiseks. Sellisel juhul kujuneb matka pikkuseks 3-4 tundi. Paketi hind on 120€ (kuni 10 inimest), alates 11 inimesest lisandub paketi hinnale 10€ inimese kohta. Grupi suurus kuni 20 inimest. Hind sisaldab teejuhi teenust, laternate renti. Soovi korral ka lõkke ettevalmistust, “metsatee” maitsmist. Tallinnast matkale ja tagasi on võimalik saada ka meie autoga. Siis lisandub mõni euro sõiduraha.